top of page

Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma Cihazı Hangisi? Modelleri, Özellikleri ve Yorumları

Doktorlar, sağlığımız için temiz su tüketiminin ne kadar önemli olduğunu sürekli vurgulamaktadır. Şebeke ve şişelenmiş suların sağlığımıza olumsuz etkilerinden dolayı, içme suyu ihtiyacını karşılamak için su arıtma cihazlarına olan talep hızla artıyor. Bu yüzden doktorlar, su arıtma cihazı alırken doğru tercihi yapmamız için cihaz özellikleri ve modelleri hakkında önemli tavsiyelerde bulunuyor.

Peki, doktorların tavsiye ettiği su arıtma cihazı hangisi? Özellikleri ve modelleri nelerdir?

Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma Cihazı Modeli ve Özellikleri
Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma Cihazı Modeli ve Özellikleri

Sağlıklı yaşamın temel taşlarından biri olan temiz su tüketimi, günümüzde giderek daha fazla önem kazanıyor. Doktorlar, kaliteli ve arıtılmış su tüketiminin sağlık için hayati derecede önemli olduğunu vurguluyor. Dünya Sağlık Örgütü(WHO) doktorları, seçim yaparken mineral takviyeli ve ters ozmos arıtma teknolojisine sahip olan cihaz modellerini almamızı öneriyor.


Peki Doktorlar hangi su arıtma cihazını tavsiye ediyor?

Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma Cihazı
Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma Cihazı

Doktorların tavsiye ettiği su arıtma cihazı, sudaki zararlı maddeleri arıtmakla beraber içme suyunun kalitesini artırma özelliğine sahip cihazlardır. Bu yüzden doktorlar, seçim yaparken gerekli özelliklere sahip olan cihaz modellerini almamızı öneriyor. Bu nedenle, suyunuzu arıtma konusunda doğru seçimleri yapmanız büyük bir önem taşıyor.


Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma Cihazı Özellikleri

Doktorlar su arıtma cihazı kullanmayı tavsiye ediyor fakat bu cihazların belirli özelliklere sahip olması gerektiğini de sıklıkla belirtiyor. Su arıtma cihazı almayı düşünüyor iseniz doktorlar bu özelliklere sahip cihazları almamızı öneriyor.


 1. Ters ozmoz teknolojisi

 2. Mineral takviyeli filtre kullanması

 3. PH Değeri 8 ila 9 arasında su sunması

 4. NSF Onayı olması

 5. Tank ve filtrelerin Anti bakteriyel olması

gibi özeliklere ve kriterlere sahip su arıtma cihazı modelleridir.

Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma Cihazı Modelleri

Şebeke sularında kireç, klor, bakır, civa, arsenik, kurşun ağır metaller ve kimyasallar ile beraber E. Coli gibi bakteriler de bulunabilmektedir. Bu sular beyin hasarı, mide rahatsızlıkları, bağırsak problemleri, kanser ve bir çok hastalık riskini artırmaktadır.


Bu zararlı kimyasal ve maddeleri en etkili şekilde ayrıştırmak için Ters ozmos arıtma kullanılmaktadır. Ters ozmoz kullanan arıtma cihazı modelleri ile en temiz su. Mineral takviyesi ile de en sağlıklı su elde edilmektedir.


Ters Ozmoz Su Arıtma Cihazı

Ters ozmoz su arıtma cihazı modelleri, su içerisinde bulunan mikron boyuttaki maddelere kadar arıtılmasını sağlayarak en temiz ve saf içme suyu elde edilmesini sağlar.

Mineralleri Yok Etmeyen Su Arıtma Cihazı

Mineralleri yok etmeyen su arıtma cihazı modelleri, filtre aşamalarında mineral veya alkali filtreye sahip olan cihaz modelleridir. Bu cihazlar ters ozmoz arıtma işlemi sonrası arıtılan sudaki mineral kaybını önleyerek suda ki minerallerin yok olmasına engel olmaktadır.


NSF Onaylı Su Arıtma Cihazı

NSF onaylı su arıtma cihazı modelleri, dünya sağlık örgütü tarafından belirlenen güvenli ve sağlıklı içme suyu kriterlerine sahip olan cihazlardır. Bu cihazlarda bulunan filtreler ve tankın sağlık standartlarına uygun olduğu anlamına gelmektedir.

.

Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma Cihazları Listesi

Doktorların tavsiyesi olan su arıtma cihazlarının listesi şu şekildedir;

 1. Mitra Compact

 2. Bianchi Berra

 3. Mitra Slim

 4. Bianchi Water Dijital

 5. Mitra Eco Box

su arıtma cihazı modelleridir. Bu cihazlar bir çok sağlık kuruluşu, sağlık uzmanı ve doktorlar tarafından kullanıldığı gibi sıkça tavsiyede edilmektedir.


Doktorların tavsiye ettiği su arıtma cihazı, etkili bir filtreleme için ters ozmoz arıtma teknolojisi kullanmalı, arıtma işlemi sonrası suya mineral takviyesi yapmalıdır. Bu özellikleri sunan cihazların teknik donanımında kullanılan parçalar FDA onaylı, tank ve filtreleri ise NSF onaylı olmalıdır.


Mitra Compact su arıtma cihazı, bu özelliklerin tümüne sahip su arıtma cihazı modelidir.

Doktorların Tavsiyesi: Mitra Compact Su Arıtma Cihazı
Doktorların Tavsiyesi: Mitra Compact Su Arıtma Cihazı

Teknik Özellikleri

 • Tipi : Ev tipi, Tezgah altı

 • Arıtma Teknolojisi : Ters Ozmoz

 • Filtreleri : Sediment, Karbon, Blok karbon, Membran, Tatlandırıcı, Alkali ve Mineral filtre

 • Tank Türü : Paslanmaz çelik, anti bakteriyel

 • Sertifikaları : FDA, NSF/ANSI 58,61, 401, İSO 9001, İSO 14001, CE, WQA

 • pH Değeri : 8.5


Doktorların Tavsiye Ettiği Su Arıtma Cihazı Fiyatı Ne Kadar?

Doktorların tavsiyesi olan su arıtma cihazı modellerinin fiyatı 4.500TL ila 10.000TL arasındadır.


Doktorların Su Arıtma Cihazı Tavsiyeleri

Prof. Doktor Halit Yerebakan Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

Uluslararası Çevresel Çalışma Grubu (EWG) en etkili filtreleme için ters ozmos su arıtma cihazlarını tavsiye etmektedir. Su arıtma cihazı alırken NSF/ANSI 58 sertifikasyonu olmasına dikkat edilmeli ve filtre bakımları düzenli olarak yapılmalıdır.


Prof. Doktor Yeşim Erbil Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

Ters Ozmoz sistemler, suyu en etkili şekilde arıttığı gibi mineralleri de ayrıştırmaktadır. Bu yüzden ters ozmos cihazlarda mineral takviyesi ve alkali iyonize özelliği de olmalıdır. Alkali suyun sağlık için faydaları oldukça fazla olduğu için benim tavsiyem Alkali iyonize su arıtma cihazı modelidir.

Doç. Doktor Muhammed Keskin Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

Kanserojen içeren plastik şişelenmiş sular ve şebeke suyu içme suyu olarak kullanılmamalıdır. Arıtılmış su, kimyasallar ve diğer kirleticileri arıtmak için filtrelenen temiz ve güvenilir sudur. Su arıtma cihazlarının suyu güvenli hale getirilmesindeki en önemli teknoloji ise ters ozmoz arıtma teknolojisidir.


Uzman Doktor Ayça Kaya Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

Arıtma işlemini en yüksek seviyede yapan Ters ozmoz cihazlarda mineral kaybını önlemek amacı ile mineral filtre kullanılmalıdır. Su kalitesi için Ters ozmoz arıtma yapan ve mineral takviyeli cihazlar kullanılmasını tavsiye ederim.


Prof. Doktor Mehmet Öz Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

Ben evimde su arıtma cihazı kullanıyorum. En temiz ve sağlıklı içme suyu için, su arıtma cihazı kullanmamız gerekmektedir. Bir değişiklik yapın ve ters ozmos su arıtma cihazını hayatınıza sokun.Doktorlar Neden Su Arıtma Cihazı Tavsiye Ediyor?

Columbia Üniversitesi Tıp Fakültesinde başkan yardımcısı ve cerrahi profesörü olan Türk asıllı Amerikalı Dr. Mehmet Öz, neden su arıtma cihazı kullanmamız gerektiğini katıldığı tv programında şu şekilde açıkladı; İzlemek için Tıklayın.


 

En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiyeleri için tıklayın: En İyi Su Arıtma Cihazı Markaları & Modelleri

bottom of page