top of page

Su Arıtma Tankları

Kaliteli, dayanıklı, 8 & 10 & 12 & 40 & 80 Litre Su Arıtma Tankı Modelleri ve Fiyatları

Su Arıtma Tankı

Su arıtma tankları, arıtılmış suyun depolanması ve dağıtılması amacına hizmet eden su arıtma sistemlerinin önemli bir bileşenidir. Bir su arıtma tankının birincil işlevi, su arıtma cihazının musluğu açıldığında sabit ve sürekli bir su akışı sağlamaktır..

Arıtma tankı, su arıtma cihazı tarafından otomatik olarak doldurulur ve kullanıcılar musluğu açtıklarında depolanan suyu temin edebilir.

Genellikle polipropilen veya paslanmaz çelik gibi dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Gövdesinde, içeriği temiz ve güvenli tutmak için sterilizasyon ve hijyen sağlayan özel kaplamalar sayesinde arıtılmış suyun kalitesini korur ve içeriğinde bakteri veya diğer mikroorganizmaların oluşumunu engeller. Tankın hacmi cihazının kapasitesine ve kullanıcının ihtiyaçlarına bağlı olarak 3 ila 80 litre arasında bir hacme sahip olabilir.

Tankta depolanan su, musluğa ulaşan suyun kaliteli ve tüketim için güvenli olmasını sağlayan su arıtma işleminin son aşamasıdır. Su arıtma tanklarının hacimleri cihaza ve ihtiyaca göre değişir, farklı hacimler galon cinsinden ölçülür. Su arıtma tankları arıtılan suyun uzun süre taze bir şekilde kalmasını sağlayarak daha lezzetli ve daha kolay içilebilir hale getirmek için kullanılmaktadır.

Su arıtma tankı

Tüm su arıtma tanklarımızın özellikleri;

 • Anti bakteriyel

 • Paslanmaz çelik

 • NSFSertifikalı

 • 2 yıl garantili

 • Dış yüzeyi

 • 2 parçalı poliüretan boya korumalı

 • Metal iç gövde

 • Organik diyafram

tüm su arıtma cihazlarına uyumlu 8, 10, 12, 40 ve 80 litre kapasiteli depo seçeneklidir.

Su Arıtma Tankları İçin Sıkça Sorulan Sorular

Su Arıtma Tankı Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Su arıtma tankı satın alırken, kullanım yoğunluğuna ve ihtiyacınıza göre doğru kapasiteyi seçmelisiniz. Bunun dışında tank özelliklerinin;

 1. Kalitesine ve malzemesine

 2. Garantisi ve garanti süresine

 3. NSF Sertifikalı olması

dikkat edilmesi gereken unsurlardır.

Su Arıtma Tankılarının Ömürleri Ne Kadardır?

Tankın malzeme kalitesi ve filtre değişimlerinin zamanında yapılması tank ömürlerinin uzamasında en önemi etkendir. Bu etkenlere göre arıtma tankları 3 ila 30 yıl arasında kullanılabilmektedir..

Su Arıtma Tankı Ne İşe Yarar?

Su arıtma tankı özellikleri ve kullanım amacına göre farklılık gösterebilir. Ev tipi su arıtma cihazlardan, sanayi tipi su arıtma cihazlarına kadar çeşitli boyutlarda farklı özelliklere sahip depolar bulunmaktadır .Fakat en önemli özellikleri;

 • Su Basıncını Dengeler: Su arıtma cihazı filtrelerinden geçen su basıncını dengesiz şekilde gelebilir.. Su arıtma tankı bu basınç farkını düzenleyerek cihaz musluğundan daha stabil bir su akışı sağlar.

 • Acil Durumlarda Su Hazır Sağlar: Su kesintisi gibi durumlarda depoda biriktirilen su, acil ihtiyaçları karşılamak için kullanılabilir.

 • Suyun Tazeliğini Korur: Tank haznesi içinde ki suyun hava ile temasını engelleyerek uzun süre taze bir şekilde depolanmasınıı sağlar

Su Arıtma Tankı Fiyatları Ne Kadar?

Su arıtma tankı fiyatları marka ve kapasitesine göre değişmektedir. Ortalama ev tipi su arıtma cihazı tankı fiyatları 300TL ile 1000 TL arasında, endüstriyel ve sanayi tipi su arıtma tankı fiyatlar 1000TL'den başlayarak 4000TL'ye kadar yükselebilmektedir.

bottom of page